بازگشت دوباره بلک بری با یک گوشی ۵G و کیبورد کامل QWERTY

شاید کمتر کسی این روزها اطلاعاتی در مورد برند بلک‌بری و وضعیت TCL به عنوان شرکت صاحب امتیاز آن داشته باشد ولی خبرها حکایت از رستاخیزی برای این برند یا یک گوشی جذاب دارند. ظاهراً اتحادی آمریکایی – تایوانی قصد دارد با تولید یک گوشی پرچمدار ویژه، مجدداً نام بلک‌بری را بر سر زبان‌ها بیندازد.

برای کاربران دهه شصتی و یا حتی قبل از آن که گوشی‌های هوشمند و محصولات پیشرفته را در عصر زمامداری نوکیای سابق دنبال می‌کردند یک برند همیشه نماد خاص بودن و کیفیت بالا بود. بلک بری که یک برند کانادایی به حساب می‌آمد روزگاری تنها رقیب نوکیا و سونی اریکسون در دنیای گوشی‌های تلفن همراه بود و در لبه‌های فناوری با آنها رقابت می‌کرد.

پس از افول بلک‌بری به دلیل سیاست‌های اشتباه تولید و توزیع محصولات که در اواخر دهه گذشته میلادی اتفاق افتاد و با گذشت چند سال به مرور این شرکت را از جرگه تولیدکنندگان برتر در حوزه گوشی هوشمند خارج کرد، شرکت چینی TCL با خرید حق امتیاز این برند در حوزه گوشی هوشمند، تلاش کرد تا دوباره آن را در جریان رقابت با دیگر شرکت‌ها نگه دارد.

همانطور که می‌دانید TCL نیز در زنده کردن دوباره برند BalckBerry موفق نبود و یکی دو سالی می‌شود که عملاً هیچ خبر خاصی از این برند و یا محصولاتش منتشر نشده‌ است. همچنین یک سال پیش بود که صاحب برند اصلی بلک‌بری در صنعت موبایل اعلام کرد که با به پایان رسیدن قرارداد امتیاز تولید گوشی‌های این برند با TCL، عملاً همکاری این دو شرکت به پایان می‌رسد.

بلک بری از قدیم به تولید گوشی‌های خوش ساخت با کیبورد کامل QWERTY و رابط کاربری ویژه مشهور بوده است و به نظر این امضای ویژه می‌تواند به نوعی راهکاری برای رستاخیز دوباره آن باشد.

پس از آنکه شرکت HMD Global برند دوست‌داشتنی NOKIA را مجدداً زنده کرده و به بازار رقابت بازگرداند، به نظر اتفاقی مشابه برای بلک‌بری نیز در معرض وقوع قرار دارد.

blackberry-1.jpg

به تازگی اطلاعاتی به نقل از وبسایت معتبر Nikkei منتشر شده که نشان می‌دهد یک استارت‌آپ آمریکایی به نام OnwardMobility که در تگزاس و سال ۲۰۱۹ تأسیس شده قصد دارد با خرید امتیاز تولید گوشی‌های این شرکت، محصولات آن را مجدداً وارد بازار کند.

در تیزری که به همین منظور تهیه شده موعد بازگشت گوشی‌های بلک‌بری سال ۲۰۲۱ اعلام شده و ظاهراً قرار است شرکت FIH Mobile که از زیرمجموعه‌های Foxconn است تولید این گوشی‌ها را بر عهده بگیرد.

برای آن دسته از دوستانی که با این شرکت آشنایی کمتری دارند باید بگوییم که فاکسکان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید محصولات الکترونیکی سفارشی در سراسر دنیاست که قیمت اعظمی از گوشی‌های آیفون و محصولات شرکت‌های متعددی مانند گوگل، آمازون، سونی و حتی شیائومی توسط آن تولید می‌شود.

تا به این لحظه اطلاعات بیشتری در مورد گوشی جدید بلک‌بری منتشر نشده و فقط می‌دانیم که این محصول جدید یک گوشی با کیبورد کامل QWERTY و پشتیبانی از فناوری ۵G خواهد بود که قرار است در آسیا عرضه شود.

ظاهراً OnwardMobility این روزها به دنبال مذاکره با اپراتورها و بسترهای توزیع محصول است تا بتواند شرایط را برای عرضه محصولی که در نظر دارد برآورد کرده و راه را برای موفقیت هر چه بیشتر آن هموار سازد. با این حال موعد رونمایی از این گوشی، سال جاری خواهد بود و مسلماً تا پایان سال خبرهای بیشتری در مورد آن منتشر خواهند شد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*