شیائومی بیش از همه از سقوط هواوی نفع برده است


سهم بازار هواوی در مناطق مختلف جهان با سرعت زیادی در حال کاهش است و تحقیقات نشان می‌دهند که شیائومی بیشترین نفع را از مشکلات هواوی می‌برد. حالا در جدیدترین گزارش مالی شیائومی، بهبود وضعیت این شرکت تأیید شده است.

در سه‌ماهه‌ی منتهی به دسامبر ۲۰۲۰، سود سالانه‌ی این شرکت با رشد ۳۶٫۷ درصدی روبه‌رو شده است. طی این مدت، شیائومی توانسته سود ۴۹۰٫۷ میلیون دلاری کسب کند و درآمد آن در این مدت به ۱۰٫۸ میلیارد دلار می‌رسد. فروش گوشی‌های هوشمند بار دیگر بیش از نیمی از کل فروش شیائومی را به خود اختصاص داده است.

در این سه‌ماهه نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹، فروش گوشی‌های شیائومی ۳۸٫۴ درصد بیشتر شده و روی هم رفته گوشی‌های گران‌قیمت جلب توجه زیادی کرده‌اند. همان‌طور که گفتیم بخش قابل توجهی از این موفقیت به لطف مشکلات هواوی امکان‌پذیر شده است. در بازار چین، فروش گوشی‌های شیائومی نسبت به سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۹ حدود ۵۲ درصد افزایش یافته و سهم بازار این گوشی‌ها در بازار چین به تقریبا ۱۵ درصد رسیده است.

شیائومی

در چند سال گذشته شیائومی‌ تمرکز خود را بر روی بازار اروپا افزایش داده و در این بازار هم به لطف مشکلات هواوی توانسته عملکرد خیلی خوبی را داشته باشد. با وجود این موفقیت‌ها، شیائومی‌ باید با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شود.

به گفته‌ی مدیرعامل شیائومی، کمبود جهانی تراشه که طیف وسیعی از گجت‌ها را تحت تأثیر قرار داده، در سال جاری و سال آینده یک چالش بزرگ برای این شرکت خواهد بود. با این وجود، شیائومی‌ اعلام کرده که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، در سال جاری میلادی هم روند رشد این شرکت ادامه پیدا می‌کند

دیدگاه‌ها ۰

*
*